Пошукові системи

Google Book Search – світова електронна бібліотека книг.

Research Papers in Economics (RePEc) – відкритий архів з економіки (робочі документи, журнальні статті, компоненти програмного забезпечення). Містить 700 тисяч документів, 600 тисяч з яких є у відкритому доступі.

arXiv – найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить більше 684 тисячі електронних публікацій з фізики, математики, комп’ютерних наук, біології, фінансів і статистики.

OAPEN – Перший міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук.

Science. gov – портал наукової інформації і науково-дослідних результатів федеральних інституцій та агенцій США.

Socionet – науково-освітня соціальна мережа з доступом до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій)за різними галузями знань. Переважна більшість матеріалів англійською та російською мовами. 

Open DOAR (The Directory of Open Access Repositories) – репозитарії відкритого доступу всього світу.

Directory of Open Access Journals (DOAJ) (Швеція) – наукометрична директорія, що пропонує вільний (безкоштовний) доступ до понад 1500 наукових та академічних журналів в електронному форматі по всіх напрямах. Мета директорії полягає в просуванні та популяризації стрімко зростаючої кількості наукових журналів, доступних безкоштовно через Інтернет, а також у підвищенні ролі міжнародного руху “Журнали у відкритому доступі” (Open Access Journals) і полегшенні доступу до вільних електронних наукових і дослідницьких журналів.

E-books directory – безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 390 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп’ютерних наук, гуманітарних наук, медицини, літератури і багато іншого.

Europeana – Європейська цифрова бібліотека, яка містить понад 4,5 мільйонів зображень, текстів, звукових та відео зображень.

Helmholtz-Gemeinschaft – репозитарії та журнали відкритого доступу, в яких вчені Гельмгольцівських інститутів фігурують редакторами. Темптика: енергія, земля, навколишнє середовище, здоров`я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.

Versita Open – платформа відкритого доступу видавництва надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.

Hindawi (Hindawi Publishing Corporaton) – видавнича корпорація, яка охоплює понад 100 рецензованих журналів відкритого доступу з усіх основних сфер науки, техніки й медицини.

InTech – видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки, техніки та медицини. Наукові журнали відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids, International Journal of Engineering Business Management. У видавництві публікуються понад 20000 авторів найкращих університетів світу.

УКРПАТЕНТ (Український інститут промислової власності) – національна та зарубіжна патентна інформація, інформаційні ресурси про об’єкти промислової власності та інформаційно-довідкові системи (ІДС) та інші патентно-інформаційні продукти.

WorldWideScience.org – глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.

OSTI – Energy Citations Database (ECD) – наукова БД, підтримується US Department of Energy, Office of Scientific Technical Information. Містить більше 2,3 млн. бібліографічних записів і більше 193 тис. електронних документів, починаючи з 1943 р.

ProQuest Digital Dissertations – містить бібліографічні описи більш ніж 2 міліонів докторських і магістерських дисертацій, захищених в основному в Північній Америці та Европі. Крім того, більшість дисертацій, захищених з 1996 р. представлені повними текстами 24-х перших сторінок (у вільному доступі). Є можливість замовлення повнотекстової версії дисертацій, оплата за кредитною карткою.

Google Scholar – бібліографічна база даних. Є вільно доступною пошуковою системою, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів та дисциплін. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн журналів европи та Америки найбільших наукових видавництв.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching – бібліографічна база, яка містить більше 1200 журналів видавництва Springer i Kluwer. Також сюди входять 300 періодичних видань з гуманітарних наук.

ChemNet – віртуальна інформаційна мережа інформаційних ресурсів із хімії (освіта, наука технологія).

Scirus – науково-орієнтовна пошукова система в Internet. Має англійський інтерфейс пошуку. В зазначеній системі присутні інтерфейси як простого, так і розширеного пошуку.

OAIster – зведений каталог мільйонів записів, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. Містить більше 25 міліонів записів, пропонує цифрові ресурси від більш ніж 1157 учасників.

SCImago Journal & Country Rank – аналітичний портал, на якому представлені наукові показники по журналах та країнах. Аналіз базується на інформації, що міститься на базі даних.

ScietsficCommons – платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих репозитаріях усього світу.

EconPapers – колекція матеріалів економічного напрямку: статті із журналів, книг. У вільному доступі, програмне забезпечення та ін. документи.

ABC Chemistry – добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії, англійською мовою. Окремо представлено список журналів російською мовою.

DissOnline – електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Архів містить понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині.

EBSCO GreenFILE – бібліографічна база даних екологічної інформації. Цей ресурс пропонує унікальний погляд на позитивні та негативні способи впливу людей на навколишнє середовище. База даних містить близько 300 00 записів а також більш ніж 200 назв повнотекстових документів і цитованої довідкової літератури.

NARCIS – архів, що містить понад 163 тис. наукових публікацій та понад 20 тис. докторських дисертацій з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.

Ingentaconnect – багатогалузева реферативна база даних (хімія, фізика, комп’ютерні науки, математика, біологія, медицина, економіка, соціальні науки та ін.) пропонує доступ до 4,5 млн. статей з 14,5 тис. наукових журналів.

J-STAGE – Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic- японський портал наукової інформації, який надає доступ до понад 740 наукових журналів, близько 360 тис. статей з різних галузей знань.

ROAR –(Registry of Open Access Repositories) – реєстр усіх репозитаріїв та інших джерел відкритої інформації в усьому світі. Проект є розробкою Університету Саутгемтон (Великобританія) та являється частиною мережі EPrints.org.

Cogprints – Cognitive Sciences E-Print Archive – відкритий репозитарій з когнітивних наук: психологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія та ін. починаючи з 1950 р. Налічує більш ніж 6 тис. повнотекстових документів у вільному доступі.

DEPATISnet – система патентної інформації Німеччини, впроваджена Німецьким офісом з патентів та товарних знаків (DPMA).

HighWire Press – науковий портал бібліотеки Стенфордського університету, що надає доступ до більш ніж 1,5 тис. журналів, книг, конференцій та інших публікацій, 5 млн. повнотекстових рецензованих статей, з них біля 2 млн. – у вільному доступі. Тематика: фізичні, біологічні, медичні, соціальні та гуманітарні науки.

HINARI – програма досліджень в галузі охорони здоров’я, яка забеспечує доступ найбільших світових колекцій літератури з біології, медицини, охорони здоров’я та деяким природничим наукам.

Open J-Gate – одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить посилання на повні тексти більше 1 млн. журнальних статей з майже 9 тис. наукових журналів (6020 з яких рецензовані), з різних галузей знань.

PLoS – Public Library of Science – 7 англомовних наукових журналів з медицини, біології, екології, математики, комп’ютерних наук, хімії та ін. у відкритому доступі.

IpI2 (Internet Public Library) – пошуковий портал на базі об’єднаної колекції ресурсів Internet Public Library (IPL) та Librerians’ Internet Index (LII), що містить посилання на англомовні сайти, згруповані по різним темам: наука та технологія, соціальні науки, бізнес та економіка, комп’ютер та інтернет, культура та мистецтво та ін.

OAIster – колекція цифрових ресурсів з відкритих архівів по всьому світу у рамках проекту всесвітньої бібліотечної організації OCLC. На сьогоднішній день OAIster надає доступ до 25 млн. записів від 1157 учасників.

ChemistryCentral – 8 англомовних наукових журналів з хімії у відкритому доступі.

CPD – Canadian Patent Database – база даних патентного відомства Канади, створена Канадським відомством з інтелектуальної власності (CIPO). Містить біля 2 млн. патентів за останні 75 років.

CBS Statline – Центральне бюро статистики Нідерландів.

BTS_Bureau of Transportation Statistics – містить найповнішу статистичну інформацію, яка стосується усіх видів транспорту в США.

Espacenet (Європейське патентне відомство) – вільний доступ до більш ніж 70 млн. патентів та патентної документації у всьому світі, архів з 1836 року.

Eurostat – Статистичне відомство у рамках Європейської Комісії.

EZB– Elektronische Zeitschriftenbibliothek – реферативно- повнотекстова база даних електронних журналів при бібліотеці університету Регенсбурга з різних галузей знань. На червень 2011 р. колекція налічує майже 50 тис. журналів, серед яких понад 29 тис. у відкритому доступі.

Fedstats – інформаційний ресурс, що містить статистичні дані з більш ніж 70 федеральних агенцій США.

FreeFuLLPDF – розробка компанії KnowMade SARL. Надає доступ до більш ніж 80 млн. наукових статей, патентів у вільному доступі в галузі медицини, біології, хімії, фізики, матеріалознавства та економіки. Глибина архіву -10 років.

RePEc – Research Papers in Economics – відкрита реферативна база даних з економіки, що містить робочі документи, журнальні статті, книги, компоненти програмного забезпечення та ін. Загалом налічує більш ніж 1 млн. одиниць, з яких 925 тис.

STATS-Statistical Assessment Service – неприбуткова, аполітична статистична служба при Університеті George Mason, що надає універсальні статистичні дані.

Theses Canada – колекція канадських авторефератів та дисертацій, надана бібліотекою та Архівом Канади (Library and Archives Canada).

USPTO – Американський офіс патентів та товарних знаків (USPTO) надає доступ до повнотекстової БД патентів, виданих в США з 1790 р.

World Digital Library – Світова Цифрова Бібліотека: міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США, який надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 7 мовами, які представляють культуру різних країн світу.

YourDictionary – багатомовні онлайн-словники, тезауруси та тисячі інших ресурсів для перекладу.

Worlld Intellectual Property Organization (WIPO) – Всесвітня організація інтелектуальної власності (BOIB) – доступ до міжнародної нормативної бази інтелектуальної власності (IP), до міжнародної патентної системи (РСТ).